VILA FIALA V UDÁLOSTECH V KULTUŘE

V pátek 13. 7. odvysílala Česká televize reportáž věnovanou vile Fiala, natočenou panem reportérem Ondřejem Ublickem letos v květnu. Referuje o současné situaci kolem vily a v závěru reportáže nabízí paralelu s podobnou kauzou, Kralovou vilou v nedalekých Prachaticích. Na rozdíl od Prachatic v Blatné nebrání vile Fiala v existenci žádný, ani hypotetický, veřejný zájem, naopak vila Fiala je nedílnou součástí právě budovaného městského lesoparku.

Paní starostka Kateřina Malečková v reportáži prohlásila: „V současné době prostě je ve stavu, kdy už ty náklady jsou nepřiměřeně vysoký na to, aby se ta budova zachránila.“ Paní Malečková nemá toto tvrzení podložené žádným odborným posudkem ani kalkulací, neuvádí, o jakou částku podle jejího tvrzení jde, ani v jakém časovém horizontu by měly být podle ní nainvestovány. Její výrok tedy nemá valnou hodnotu. Zachraňovány jsou i stavby mnohem větší a v mnohem horším stavu. Jak je vidět z leteckých záběrů v reportáži, stav vily nijak extrémně havarijní není.
Stále stojíme o možnost o vilu Fiala pečovat, shánět prostředky na její postupnou opravu a budovat zde růžovou zahradu. Věříme totiž, že to má smysl. Děkujeme za každou pomoc a podporu!
Odkaz na reportáž České televize zde.