VYHODNOCENÍ ANKETY O NÁZVU DOMKU Č.P. 394:

V infocentru v Blatné a na facebooku se ankety o název domku zúčastnilo 31 hlasujících. Z 31 hlasů bylo 16 pro název VILA FIALA. Na druhém místě se umístila „Krčkovna“ s pěti hlasy, třetí „Vinice“ a „Vila Fiala na Vinici“.
Postupně budeme tedy o našem projektu mluvit a psát jako o „vile Fiala“.
Je to název, který svému domku dal při jeho vzniku v roce 1906 jeho první majitel, pan Teodor Fiala, blatenský řezník a hostinský. Hlásíme se plně k této tradici a odkazu rodiny Fialů, kteří na Vinici vyhlídku s občerstvením vybudovali. Ostatní názvy – Krčkovna, zámeček, vyhlídka, i ty kurioznější, které hlasující navrhli, nám budou inspirací pro některé akce, které v rámci projektu plánujeme.
Děkujeme všem, kteří se ankety zúčastnili. Děkujeme za Vaši podporu našemu společnému projektu, který chceme tvořit v dialogu s veřejností i městem Blatná. Leden se nese ve znamení vyjednávání, co s vilou bude dál. Věříme, že náš projekt uspěje a budeme se od února moci opět pustit do tvorby zajímavého programu pro veřejnost.
(na obrázku výřez z plánu domu z roku 1906. Atika s nápisem Vila Fiala už na domku dnes není, nalezneme ji ale například ještě na fotografii kopce Vinice z roku 1927.)